Srí Lanka – Srí Lanka s českým průvodcem

44 990 

Katalogové číslo: 796e1834ad27 Kategorie: ,

Popis

Program
1. den
Odlet z Prahy

2. den
Přílet na Srí Lanku. První zastávkou bude Zlatý chrám v Dambule, který postavil král Walagamba v 1. století př. n. l. Je to jeden z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních chrámů na Srí Lance. Navštívíme komplex pěti jeskyní, kde si prohlédnete 2000 m2 nástěnných maleb a buddhistické a hinduistické sochy. Uvidíte zde také kolosální postavu Buddhy vytesaného do skály v délce 14 metrů. Příjezd do Habarany/Sigiriye na ubytování. Podvečer možnost jízdy na slonech. Jízda na slonovi je neuvěřitelný zážitek, seznámíte se s tímto unikátním zvířetem osobně a z jeho hřbetu budete moci pozorovat přírodu, místní obyvatele a vesnice. Večeře, nocleh.

3. den
Po snídani navštívíme kulturní město Polonnaruwu, město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, které leží ve střední části Srí Lanky. Ve 12. století zde byly postaveny paláce, sochy Buddhů i zahrady. Polonnaruwa byla hlavním městem Cejlonu. Později její význam poklesl, královský dvůr se přesunul do Kandy a město bylo zapomenuto a zarostlo džunglí. Teprve nedávno bylo obnoveno a přilákalo velké množství turistů. Na cestě zpátky do Habanary se zastavíme v národním parku Minneriya na Enjoy Jeep Safari. V tomto parku žije obrovská škála volně žijících zvířat, např. jelen skvrnitý, hulman rudolící z čeledi kočkodanovitých, opice makak a především sloni. Budete mít skvělou příležitost být velmi blízko těmto majestátním zvířatům. Večeře, nocleh.

4. den
Po snídani navštívíme světoznámou pevnost Sigiriya Rock. Jde o významnou památku, kterou postavil král Kashyapa (477-495 našeho letopočtu). „Lion Rock“ je neobyčejná skála v džungli, která byla dříve součástí města, jež mělo svoje zahrady, příkopy a hrad. Součástí skály jsou také světově proslulé fresky Nebeských dívek. Poté přejedeme do města Kandy. Po cestě navštívíme Matale – zahradu s kořením, seznámíte se s jednotlivými druhy vyhlášeného koření a naučíte se i jeho použití v kuchyni a budete vědět, jak připravit slavné místní pokrmy. V podvečerních hodinách navštívíte město Kandy a zhlédneme vystoupení tradičních srílanských tanců. Večeře, nocleh.

5. den
Po snídani navštívíme Chrám zubu v Kandy, postavený v 16. století, který je nejcennějším uctívaným místem buddhistů. Poté budeme pokračovat do Nuwara Eliya a vlakem přejedeme z Peradeniya do Nanu Oya. Po cestě se budeme kochat nádhernými přírodními scenériemi. Pokračovat dále budeme přes čajové plantáže, kde se také zastavíme na šálek pravého srílanského (cejlonského) čaje. Večeře, nocleh.

6. den
Po snídani navštívíme místo, kde se čaj zpracovává. Po cestě na plážový hotel se zastavíme u vodopádů St. Clair a Devon. Poté budeme pokračovat do Bentoty k relaxaci v hotelu na pláži. Večeře, nocleh.

7. den
Odpočinkový den na pláži s polopenzí /za příplatek all inclusive.

8. den
Odpočinkový den na pláži s polopenzí /za příplatek all inclusive.

9. den
Po snídani transfer na letiště, návrat do ČR dle letového řádu 9. nebo 10. den.

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 15

Cena zahrnuje
etenku tam a zpět, odbavované zavazadla, veškeré transfery a výlety, ubytování v hotelech v rámci okruhu s polopenzí, ubytování v hotelu 4* s polopenzí 7.-9. den, místní taxy, veškeré vstupy, český průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
příplatek za jednolůžkový pokoj 8880 Kč/pobyt, příplatek all inclusive 700,- Kč/ os / 7.- 9. den, vízum, komplexní cestovní pojištění včetně storna za 70 Kč/den, jízdu na slonovi, spropitné 7.-9.den

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: