Španělsko – Španělsko, cesta po španělském království

28 290 

Katalogové číslo: 9249584f6b3b Kategorie: ,

Popis

Anotace
Jedinečné památky, královské paláce a katedrály, světoznámá muzea, tapas, flamenco, moře, to vše je Španělsko.

Zaragoza – El Escorial – Madrid -Toledo – Granada – Córdoba – Sevilla – Gibraltar – Peňíscola – Gerona – Tossa de Mar – Montserrat – Barcelona

Program zájezdu
1. den zájezdu

Odlet z Prahy do Španělska, transfer na ubytování.

2. den zájezdu

Po snídani odjedeme do ZARAGOZY – prohlídka města (katedrála, nám. Santa María del Pilar, mudéjarské kostely, arabský palác Aljafería, městská tržnice), odjezd do MADRIDU – ubytování v okolí města a večeře.

3. den zájezdu

Prohlídka královského paláce EL ESCORIAL, návrat do Madridu, okružní projížďka, prohlídka města (Puerta del Sol, Plaza Mayor, exteriéry královského paláce, památník Cervantesův nebo možnost návštěvy galerie El Prado), návrat na ubytování, večeře.

4. den zájezdu

Odjezd do TOLEDA – prohlídka města (katedrála, chrám sv. Tomáše, náměstí Zocodóver, muzeum El Greca), návštěva tradiční toledské manufaktury (ozdobné zbraně z toledské oceli, šperky), odjezd do Granady, ubytování v okolí města, večeře.

5. den zájezdu

Prohlídka GRANADY (katedrála, královská kaple, Albaicín), následuje arabský sídelní palác ALHAMBRA se zahradami Generalife. Volno, návrat na ubytování, večeře, (fakult. večerní návštěva představení flamenca).

6. den zájezdu

Odjezd do CÓRDOBY – prohlídka města (mešita, exteriéry Alcázaru, Židovské město, typické „květinové“ ulice s arabskými patii), odjezd na ubytování v okolí Sevily, večeře.

7. den zájezdu

SEVILLA – prohlídka města (katedrála, La Giralda, Zlatá věž, čtvrť Santa Cruz, maurský palác Alcázar – exteriéry), odjezd k prohlídce britské kolonie GIBRALTAR (návštěva nejjižnějšího místa evropského kontinentu), noční přejezd na pobřeží Costa Azahar.

8. den zájezdu
Ráno příjezd na pobřeží Costa Azahar, PEŇÍSCOLA (hrad Papa Luna, středověké městečko, možnost koupání, projížďky lodí), večer příjezd na pobřeží Costa Brava / Costa Maresme, ubytování, večeře.

9. den zájezdu

Odjezd do GERONY, města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, středověkými hradbami a románskými kostely (katedrála s věží Karla Velikého, kostely San Pere de Galligants a Sant Nicolau, židovská čtvrť, středověké hradby). Následuje odjezd do TOSSA DE MAR, jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava (Villa Vieja – opevněná část Tossy – hradby s obrannými věžemi, kostel St. Vincenc). Návrat na ubytování si můžeme zpříjemnit fakult. lodí, večeře.

10. den zájezdu

Ráno odjezd k prohlídce kláštera MONTSERRAT a BARCELONY (gotická čtvrť, Las Ramblas, Kolumbův památník, Antonio Gaudí – exteriéry Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló, možnost návštěvy mořského akvária a muzea Picassa), návrat na ubytování, večeře.

11. den zájezdu

Snídaně, volno a dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR.

Upozornění:

V případě nutnosti může být výjimečně dáván balíček na cestu místo snídaně. Je možnost zajistit i ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. Ministerstvo zahraničí doporučuje cestovní pas na Gibraltar.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Španělsko – Prahaletištní poplatky a taxytransfer z/na letištědopravu busem po Španělsku9x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím9x polopenzi prohlídku toledské manufakturyprůvodce
Cena nezahrnuje
vstupnéfakult. služby, výlety vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
1lůžk. pokoj 5 900 Kč (povinné při nedoobsazení při objednávce kratší než 2 měsíce před odletem)záloha na vstup do Alhambry 1000 Kč (nutné objednat nejpozději 1 měsíc před odletem)komplex. pojištění vč. storna zájezdu 390 Kčpřipojištění vyššího storna +250 Kč
Nástupní místa
16.05. – 26.05. odjezd L5

12.09. – 22.09. odjezd L5

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan …)
hotel

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: