Španělsko – Barcelona

13 290 

Katalogové číslo: bff65a130b8f Kategorie: ,

Popis

Destinace
Španělsko
Hotel
Barcelona – letecké víkendy
1. den:
po příletu do Barcelony transfer do hotelu. Individuální program nebo možnost fakultativního panoramatického okruhu s českým průvodcem (exteriéry Plaza Espaňa, Montjuic, Olympijský přístav, Barceloneta, Park Guell, Sagrada Familia, Eixample, Passeig de Gracia, La Pedrera, Casa Batlló, Plaza Catalunya…). Večer informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu.
2. den:
po snídani informační schůzka v lobby hotelu. Dopoledne možnost procházky s českým průvodcem historickým centrem Barcelony (v ceně zájezdu). V průběhu procházky uvidíme známý bulvár Las Ramblas, gotickou čtvrť, katedrálu La Seu, kouzelné náměstí Plaza del Rey, středověké uličky čtvrti El Born s překrásným svatostánkem Santa Maria del Mar. Odpoledne individuální program nebo možnost půldenního fakultativního výletu do Montserratu s českým průvodcem (katalánská národní hora cca 50 km severozápadně od Barcelony s klášterem z roku 1025). V podvečer návštěva Španělského náměstí a fontánového představení Magické fontány.
3. den:
po snídani individuální program nebo možnost objevit v rámci fakultativního výletu nejšťastnější vesnici v Katalánsku – Sant Sadurní. Proč ji místní obyvatelé nazývají právě nejšťastnější, poznáte sami během velice příjemného dopoledne, které strávíte poznáváním těch nejlepších katalánských výrobků, jako je přírodní šumivé víno Cava a skvělá tradiční čokoláda. Nejdříve si projdete sklepy plné zrající Cavy s odborným výkladem s českým překladem, a po prohlídce sklepů bude následovat degustace. Další část programu bude zaměřená na čokoládu, která se zde vyrábí od roku 1840. Během interaktivní prohlídky se dozvíte spoustu zajímavostí o její historii, způsobu zpracování, druzích, a hlavně si vychutnáte lahodnou chuť čerstvé čokolády během výkladu. Poté návrat do Barcelony a individuální volno.
4. den:
po snídani check out a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.
Povinné příplatky
pobytová taxa v místě – cca 1,25 EUR/osoba/den, platí osoba starší 16 let a max. 7 nocí pobytu.
Země
Španělsko
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
vstupy do památek a muzeí nejsou v ceně zájezdu.
Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK Neckermann.

Výlety

a) Panoramatický okruh Barcelonou 950,-Kč*
V průběhu panoramatického okruhu Barcelonou uvidíte exteriéry známých památek jako je Plaza Espaňa, Montjuic, Olympijský přístav, Barceloneta, Park Guell, Sagrada Familia, Eixample, Passeig de Gracia, La Pedrera, Casa Batlló, Plaza Catalunya. To vše s podrobným výkladem česky hovořícího průvodce (minimální počet pro realizaci: 15).

b) Půldenní výlet do Montserratu 950,-Kč*
Navštivte s námi katalánskou národní horu cca 50 km severozápadně od Barcelony s klášterem z roku 1025. Výlet se pořádá za účasti česky hovořícího průvodce (minimální počet pro realizaci: 15).

c) Půldenní výlet do Sant Sadurní 950 Kč*
Výlet za ochutnávkou šumivého vína Cava a skvělé tradiční čokolády. V ceně výletu je doprava a doprovod průvodce, vstupy do vinného sklepa a čokoládovny v ceně 16 EUR se platí na místě přímo u průvodce, (minimální počet pro realizaci: 15).

*Cena za osobu při rezervaci před odletem z Prahy.

Barcelona je pulzující metropole, kde se střetává středověk s modernou, moře s horami, tradice s nejnovějšími trendy v architektuře, módě a designu. Velkým lákadlem je jméno světoznámého architekta Antoni Gaudího, jehož výtvory potkáte téměř na každém kroku. Nejvýznamnější stavbou je nedokončená katedrála Svaté rodiny Sagrada Familia. Navštivte známou ulici La Rambla s fantastickou atmosférou, s řadou pouličních umělců, živých soch v originálních kostýmech, secesní tržiště La Boquería, pověstnou operu Gran Teatre del Liceu a mnoho dalšího!
Barcelona – hlavní město Katalánska, je s téměř 1,8 mil. obyvatel druhé největší město Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří. S objevením Ameriky však díky přiznání monopolních práv na obchod se zámořskými koloniemi Seville a Cádizu tuto pozici ztratila. Přesto si v tomto pro ni nepříznivém období dokázala udržet nezávislost na královské moci. Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech stočlenná městská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska byla stále ještě v rukou Generalitat. Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země. La Rambla – pověstné barcelonské korzo, živé a barvité, se svými novinovými stánky, s trhem květinovým i ptačím, s neuvěřitelným lidským hemžením od rána do pozdních nočních hodin. Gotická čtvrť – je mnohem starší, než napovídá její název. Právě zde na vyvýšenině Mons Taber se po svém vítězství nad iberským kmenem Laie v roce 133 př. n. l. rozhodli Římané založit kolonii a nazvali ji Colonia Iulia Augusta Paterna Faventio Barcino. Nepřehlédnutelná je katedrála sv. Eulálie, která byla postavena ve 13.–15. století na místě románské baziliky a je jedním z nejkrásnějších příkladů katalánské gotiky. Jedno z nejmalebnějších míst Gotické čtvrti je Playa del Rei (Náměstí krále) s Královským palácem.
Montserrat – benediktinský klášter v horách s patronkou Černou madonou, která je Katalánci nazývána „La Moreneta“. Dále možnost navštívit muzeum s obrazovou galerií a trh s kořením a ovocem.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha-Barcelona-Praha • transfer letiště-hotel-letiště • 3× ubytování ve 4* hotelu se snídaní • služby česky mluvícího delegáta • základní pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
15.
Povinné příplatky
pobytová taxa v místě – cca 1,25 EUR/osoba/den, platí osoba starší 16 let a max. 7 nocí pobytu.
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění – viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (3 300 Kč) • fakultativní výlety s českým průvodcem: panoramatický okruh městem 950 Kč (cca 3,5 hod.) • polodenní Montserrat 950 Kč (cca 4 – 5 hod.) • polodenní výlet do Sant Sadurní 950 Kč (+ na místě poplatek průvodci 16 EUR za vstup do čokoládovny a vinného sklepa).

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: