Španělsko – Andalusie Toledo Madrid

27 990 

Katalogové číslo: c3694fbeee43 Kategorie: ,

Popis

Popis
Sevilla – Córdoba – Granada – Madrid – Toledo – Málaga
Ubytování
ubytování je zajištěno v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.
Zájezd zahrnuje
7 ubytování, 7 snídaní, leteckou přepravu Praha–Malaga–Praha, letištní taxy a poplatky, transfer do/z hotelu, dopravu autokarem dle programu, vstupné do Alhambry, služby českého průvodce, služby místního průvodce dle potřeby, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (290 CZK), cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (600 CZK), cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 30000 Kč (700 CZK), jednolůžkový pokoj (5990 CZK), 7 večeří (3490 CZK), vstupy, místní dopravu, pobytové taxy cca 90 EUR
Slevy
stálý klient (560 CZK)
Program
Den 1
Odlet z Prahy do Malagy, transfer do hotelu na pobřeží Costa del Sol .
Den 2
Po snídani odjezd do hlavního města Andalusie – Sevilly , na kterém je dodnes znát, že se svého času jednalo, díky monopolu na obchodování s „Novým světem“, o jedno z nejbohatších měst světa. Panoramatická jízda přes parky Marie Luisy – areál Iberoamerické výstavy z roku 1929 se zastávkou u hlavního pavilonu – Plaza de Espaňa. Procházka po historickém centru (UNESCO), mezi nejznámější památky patří Palác San Telmo – sídlo Andaluské vlády, Zlatá věž, Indický archiv, který ukrývá veškeré dokumenty spjaté s objevováním a kolonizováním Nového světa, královský palác Alcazar – nejdokonalejší ukázku mudejarského stavebního slohu a zároveň nejdéle kontinuálně používání královský palác na světě, největší gotická katedrála na světě, která se může pochlubit mnoha poklady z nichž nejznámější je hrob Kryštofa Kolumba. Ubytování v Seville nebo okolí.

Den 3
Po snídani přejezd do Córdoby – města, které zažilo zlatou éru maurské říše Al-Andalus, jako hlavní centrum Córdobského emirátu a chalifátu. Z tohoto období se zachovala unikátní světová památka – Mezquita („mešito-katedrála“) – impozantní hlavní mešita, v jejímž středu v XVI. století vyrostla katolická katedrála. Město osloví své návštěvníky také pitoreskní „juderíou“ – židovskou čtvrtí s krásnými květinami nazdobenými patii, jedinou andaluskou historickou synagogou, nádhernými zahradami paláce Alcázar de Reyes Católicos nebo Římským mostem. Odpoledne přejezd do Granady , ubytování v Granadě nebo okolí. Fakultativně typické představení flamenca v jeskyni spojené s noční procházkou romantickou čtvrtí Albaycín.

Den 4
Snídaně. Prohlídka Granady a Ahlambry. Alhambra je nejzachovalejší památka v podobě maurského palácového města z období XIV. století na světě, a proto bývá často označována za osmý div světa. Prohlídka komplexu s průvodcem (v ceně zájezdu) zahrnuje návštěvu paláců rodu Nazarí, paláce Karla V., zahrad Parta, letohrádku Generalife a zahrad Generalife. V historickém centru Granady se nachází krásná katedrála, jíž dominuje Capilla real – Královská kaple – místo posledního odpočinku nejvýznamnějších panovníků španělské historie – Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Během volného času možnost nákupů v maurském bazaru Alcaicería nebo vyzkoušení typických tapas. Přejezd na ubytování v Madridu nebo okolí.

Den 5
Snídaně. Celodenní prohlídka španělské metropole Madridu – Puerta del Sol – vstupní brána do historického jádra, Plaza Mayor – hlavní centrum španělského impéria, dějiště oslav, královských pohřbů i korunovací, stejně jako třeba býčích zápasů, katedrála Almudena, královský palác, Plaza Espaňa, kterému dominuje pomník slavného spisovatele Cervatese a jeho hrdinů Dona Quijota a Sancho Panzy. Neoblíbenější rekreační zóna Madriďanů – park Retiro. Odpoledne individuální volno s možností návštěvy památek nebo slavných muzeí Museo de Prado či Museo de Riena Sofía (moderní umění). Ubytování v Madridu či okolí.

Den 6
Snídaně. Odjezd do Toleda, města známého židovskou i křesťanskou kulturou, později také hlavního města španělské katolické církve i neblaze proslulé španělské inkvizice a také rodiště věhlasného malíře El Greca – město je plné jeho děl. Prohlídka historické části města: náměstí Plaza Zocodover, katedrála, která je jednou z nejhonosnějších a nejbohatěji zdobených na celém světě, židovská středověká synagoga, pevnost Alcázar. Individuální volno. Odjezd na pobřeží Costa del Sol, ubytování.

Den 7
Snídaně, individuální volno na pobřeží Costa del Sol, večeře.

Den 8
Snídaně, po opuštění pokojů odjezd na letiště spojený s návštěvou atraktivního města Málaga a jeho prohlídkou. Bývalá fénická obchodní kolonie, která nabízí spoustu zajímavostí a turistických atrakcí – katedrála přezdívaná „jednoruká dáma“, římské divadlo, maurský hrad Gibralfaro a pevnost Alcazaca, rodný dům Pabla Picassa, muzeum Picasso, vyhlášené nákupní třídy a nádherné přístavní části lákající k procházkám. Po prohlídce města transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: