Španělsko – Andalusie a Valencie

33 700 

Katalogové číslo: b3d679768376 Kategorie: ,

Popis

Popis zájezdu

Zveme vás na cestu do španělských oblastí Valencie a Andalusie. Cestovat budeme v menší skupině pronajatým minibusem, pouze cestu z Valencie do Sevilly absolvujeme chloubou španělské železnice na palubě unikátního rychlovlaku AVE. Nocovat budeme přímo v navštívených místech. Návštěvu historických měst a památek si zpestříme i vycházkou po nově otevřené a unikátní Caminito del Rey s vyhlídkou na Garganta del Chorro. Odpočinek na pláži je také zahrnut v programu. Navštívíme věhlasná města v čele s Granadou, ochutnat můžete proslulou sušenou šunku jamón serrano nebo pravou paellu valencianu a komu síly stačí, ten si může po nocích zatančit flamenco v jednom z andaluských barů.

Velikost skupiny:

od 8 účastníků

Poznámka:

Palácový komplex Alhambra

Vstupné do palácového komplexu (zahrnuje hradby, palác Nazaríes a zahrady Generalife) je limitováno počtem vstupenek. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme.

Caminito del Rey

Návštěvu Caminito del Rey je nutné objednat několik měsíců dopředu, neboť počet navštěvníků je strikně limitován na každý den. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme. V případě, že již vstupné nebude možné zajistit, je možnost procházek v okolí, kde se nachází i restaurace.

Ubytování v hotelech 2/3* v centrech či v blízkosti centra měst. Vzhledem k tomu, že některé hotely nenabízí snídaně přímo v hotelu, může být snídaně řešena společným posezením v přilehlé kavárně, kterých je v Andalusii dostatek a můžete si tak vychutnat výbornou kávu a místní atmosféru již od rána.
Z důvodu, že hotely se často nachází přímo v historickém centru měst, je možné, že autobus nebude moci s Vašimi zavazadly zajet přímo k hotelu. Tudíž počítejte s tím, že si svá zavazadla můžete v rámci několika metrů nést.
Program
1. den:

Letecky Praha – Valencie.

2. den:

Valencie – prohlídka historického centra – náměstí Plaza del Ayuntamiento s historickou budovou radnice, místo, kde se lidé setkávají stejně, jako v Praze „pod koněm“; městská brána Torres de Serranos, jedna ze středověkých věží obranné pevnosti Valencie, gotická budova Hedvábné burzy, kde se scházeli obchodníci a obchodovalo se především s hedvábím – La Lonja , valencijská katedrála, ve které se údajně nachází svatý Grál. Prohlídka moderního projektu CAC – Města umění a věd, Oceanografic – největší a nejsložitější dílo známého architekta Santiaga Calatravy; fakultativně návštěva největšího mořského parku v Evropě.

3. – 4. den:

Sevilla – hlavní město autonomní oblasti Andalusie; ranní odjezd rychlovlakem AVE z Valencie; odpoledne a následující den prohlídka historické části města. Procházka čtvrtí El Arenal, zde je k vidění jedna z nejkársnějších býčích arén, sevillská Maestranza, kde dodnes můžete býčí zápasy navštívit, gotická katedrála s maurskou zvonicí La Giralda jeden z hlavních symbolů Sevilly, Archivo de Indias, archivy, kde jsou k vidění různé dokumenty popisující objevení Ameriky; královské hradby Real Alcázar, originální náměstí Plaza Espaňa, které je příkladem andaluské architektury a které si zahrálo již v mnoha filmech.

5. den:

Córdoba – ranní odjezd do dalšího významného andaluského města; návštěva nejslavnější mešity Mezquita , do které byla později vestavěna katedrála pevnost Alcázar de los Reyes Cristianos je obklopena krásnými zahradami; malebné uličky židovského a arabského města Judería, postavené ve stylu arabského mudéjar. Večerní odjezd do Granady.

6. den:

Granadamísto posledního odpočinku katolických králů Capilla Real, náměstí Plaza Isabel Católica, kde se nachází socha královny Isabely, jak předává Kryštofu Kolumbovi dokumenty k jeho cestám; městská historická čtvrť Albaicín , kde se nachází i vyhlídka na Alhambru Mirador de San Cristóbal, středověký komplex paláců a pevností v arabském stylu Alhambra a zahrady Generalife se systémem jezírek a fontán (vtupné viz poznámka).

7. den:

NP Los Cahorros – půldenní pěší nenáročná vycházka krásnou krajinou podél řeky Río Monachil; odpolední prohlídka a odpočinek v přímořském městečku Salobreňa s možností koupání či nákupů suvenýrů v malebných uličkách; městečku dominuje zachovalý arabský hrad z 16. století, z jehož věží je úchvatný výhled na celé město. Večerní odjezd do Málagy.

8. den:

Garganda del Chorro – možnost procházky krásnou přírodou po vysutých lávkách světového unikátu Caminito delRey; odpoledne návštěva města Ronda, prohlídka nejmalebnějšího města Andalusie; domov býčích zápasů Plaza de Torros; Puente Nuevo, most přes hluboké údolí Guadalevín.

9. den:

Gibraltar – ranní přejezd do města, které je britským územím a je známé pro četný výskyt opic, střetává se zde Atlatntický ocená se Středozemním mořem; prohlídka města; možnost vyjet lanovkou na skálu Rock of Gibraltar. Večerní návrat do Malagy a letecky zpět do Prahy.

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: