Řecko – Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě

20 590 

Katalogové číslo: 98294ac30283 Kategorie: ,

Popis

Popis
CHRYSOPIGI • PEPONAS • STAVROCHORI • KATO ZAKROS • AGIOS IOANNIS • KATO CHORIO • IERAPETRA
1. den
Odlet z Brna, Prahy, Ostravy do Heraklionu, transfer do města Ierapetra, které je díky své poloze na jižním pobřeží Kréty považováno za největší středisko této oblasti a zároveň nejjižnější město celé Evropy. Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která je lemovaná spoustou taveren, restaurací, barů a obchůdků nabízejících nejrůznější zboží. Ierapetra přitahuje návštěvníky svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny oblázky nebo jedinečným černým pískem. Zdejší Libyjské moře i pláže jsou tak čisté, že byly oceněny modrou vlajkou EU. Hlavní dominantou je benátská přístavní pevnost ze 13. století situovaná ve staré části města. Najdete zde ještě původní domky, které vytvářejí zajímavě klikaté uličky. Stojí zde

také dům, kde nocoval Napoleon během své cesty do Egypta. Ve staré čtvrti se tyčí i mešita Tzami a Otomanská fontána.

Milovníci historie mohou navštívit Archeologické muzeum se sbírkami nálezů z okolí. Ve městě je roztroušeno několik malých zajímavých kostelíků, které uchovávají cenné ikony. V tomto místě budeme ubytování po celý pobyt.

2. den
Volný den ke koupání a odpočinku.
3. den
Po snídani podnikneme první putování a seznámíme se také s naším horským průvodcem. Přes typické vesničky pojedeme

podél východního pobřeží do oblasti Sitie, kde za vesničkou Chrysopigi začneme naši dnešní túru. Půjdeme po úzké kamenité stezce do Peponas. Cestou si budeme si vychutnávat krásné výhledy

do celé oblasti, a také budeme mít možnost relaxovat. Délka túry je 10 km, cca 2 hodiny s převýšením cca 250 m. Než se vydáme na cestu zpět do hotelu, zastavíme se na tradičním obědě ve vesnici Stavrochori. Náš průvodce nás seznámí s krétskou kuchyní, naučí nás také, jak se připravují tradiční krétské předkrmy mezedes. A k dobrému jídlu nerozlučně patří sklenička rakije (hroznové pálenky)… V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

4. den
Volný den k odpočinku a koupání.
5. den
Tento den se vydáme do nejvýchodnější části ostrova, do soutěsky Kato Zakros , které se podle četných skalních hrobů v dolním úseku říká Údolí mrtvých. Autobusem se vyšplháme do hor v okolí Sitie, kde si v tradiční vesničce pochutnáme na kávě. Můžeme ochutnat i kávu upravenou typicky řeckým způsobem, kdy se vaří již s cukrem. Posilněni se vydáme na dnešní túru. Procházet budeme nádhernou přírodou plnou vzácných rostlin a krétských bylinek až k cíli naší cesty – Údolí mrtvých, kde ve skalních stěnách uvidíme mnoho jeskyní přírodních i umělých, do kterých lidé až do raně křesťanské doby pohřbívali své mrtvé. Zjistíme, jak obtížnou cestu museli podniknout, aby své milované dopravili na místo jejich posledního odpočinku. Na oběd se zastavíme v přímořské vesničce Kato Zakros, kde se necháme okouzlit krásným výhledem na moře. (Celková doba chůze: 2–2,5 hodiny, 8 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.
6. den
Po snídani pojedeme do malebné vesničky Agios Ioannis. Výstup zahájíme ve výšce 550 m nad mořem a asi po 40 minutách chůze po rovné silnici se dostaneme ke kostelu proroka Eliáše, který je nejvyšším místem naší dnešní turistiky. Otevřou se nám zde nádherné panoramatické výhledy na celou oblast od Ierapetry na jihu až po Pachia Ammos na severu a jako na dlani budeme mít jak Libyjské tak Krétské moře. Ve vesničce Kato Chorio si v tradiční taverně pochutnáme na výborném obědě, který zahrnuje speciality krétské kuchyně a samozřejmě bude zakončen štamprlkou rakije. (Celková doba chůze: 3 hodiny, 14 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.
7. den
Volný den ke koupání a odpočinku.
8. den
Transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.
Cena zahrnuje
• let Brno/Praha/Ostrava–Heraklion a zpět

• letištní taxy a palivový příplatek

• transfery a výlety dle programu

• 7× ubytování ve 2lůžk. pokojích s přísluš.

• 7× snídani

• 3× oběd (skládající se z typických řeckých předkrmů)

• služby delegáta a průvodce během výletů

Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Příplatky
• jednolůžkový pokoj 3.050 Kč
Způsob prodeje
na vyžádání

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: