Portugalsko – Madeira – Grand tour Madeirou

29 990 

Katalogové číslo: 0dfadc4ba80a Kategorie: ,

Popis

Destinace
Madeira
Hotel
Grand tour Madeirou
1. den:
odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.
2. den:
polodenní prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávka vína Madeira a přejezd do botanické zahrady s překrásnými dřevinami, rostlinami (vstupné v ceně). Návrat v brzkých odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.
3. den:
odjezd na severozápadní pobřeží ostrova do Sao Vincente, dále do Porto Moniz – zastávka, možnost koupání v přírodních lávových bazénech, přes náhorní plošinu Paul da Serra na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, společný pozdní oběd v hotelu Encumeada – typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu s bramborem, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem). Cestou zpět do Funchalu zastavení na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao a v typické rybářské vesnici Camara do Lobos. Nocleh.
4. den:
odjezd na pěší túru podél levády Quinta Grande – Boa Morte (cca 7,5 km /cca 2,5 hod.), nenáročná procházka eukalyptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jižní pobřeží Madeiry a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, dále jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka) a do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži. Nocleh.
5. den:
odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m. (zastávka), třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný typický oběd – ryba Espada. Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na zpáteční cestě do Funchalu zastávka na vyhlídce Pico Do Facho a prohlídka městečka Machico. Nocleh.
6. den:
odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Zastávka na Monte – v rezidenční čtvrti nad hlavním městem, prohlídka kostela a parku, fakultativně možnost jízdy v unikátních dřevěných saních na trase 4 km za běžného provozu. Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad, jízda lanovkou zpět do Funchalu, nebo návštěva muzeí či parků ve městě, individuální volno. Nocleh.
7. den:
individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety – např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, lodní výjezd na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších).
8. den:
transfer na letiště, odlet do ČR.
Cenanezahrnuje
individuální vstupy a fakultativní akce/výlety, orientační ceny: jízda ve dřevěných saních z Monte cca15 EUR/os., vstupné do Tropických zahrad cca 12,50 EUR, lanovka na Monte cca 11 EUR, vstupné do lávových bazénů v Porto Moniz cca 2 EUR.
Země
Portugalsko
Trasa zájezdu
Funchal • Porto Moniz • Cabo Girao • Camara do Lobos • Ponta do Pargo • Calheta • Pico do Arieiro • Santana • Ponta do Sao Lourenco
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
Program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie; procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V červnu se koná na Madeiře „Atlantic Festival“ – každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od cca 22.30 hod.

Minimální kapesné cca 150-200 EUR /osoba.

Stravování v místní restauraci – cca 15 EUR – jídlo, nápoj, káva. V bufetu u hotelu se dá najíst za 5.00-8.00EUR/osoba.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Funchal – Praha • transfer letiště – hotel – letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 4* hotelu Jardins d´Ajuda se snídaní • 2x oběd dle programu • dopravu autokarem a výlety/trekking dle programu • vstupy uvedené „v ceně“ dle programu • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
15.
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj (3 990 Kč) • 7× večeře (3 990 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění – viz str. 11.

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: