Portugalsko – Lisabon, město mořeplavců

18 990 

Katalogové číslo: be0c969f23ab Kategorie: ,

Popis

Rychlý přehled
4denní zájezd
Strucna_trasa
Lisabon;
Sintra;
Cabo da Roca ;
Cascais;
1. den
Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování.
2. den
Snídaně, prohlídka Lisabonu – město, na které shlíží ze své výše socha Krista, přesná kopie té slavnější v Riu de Janeiro. Lisabon se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. Návštěva starobylé čtvrti Belém s Klášterem sv. Jeronýma (vrchol mayské architektury s nádhernou křížovou chodbou), věže Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), maurské pevnosti Castelo de Sao Jorge, odkud je úchvatný výhled na celé město. Starobylé uličky nás zavedou do nejstarší čtvrti Alfama, založené již Féničany. Prohlídka pokračuje na náměstí na Praca de Comércio, jedno z největších a nejkrásnějších náměstí Lisabonu. Na závěr dne výjezd výtahem Elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eiffela). Návrat na ubytování. Fakultativní návštěva představení typického portugalského hudebního žánru – fado.
3. den
Snídaně, celodenní výlet do okolí Lisabonu, Sintra, Cabo da Roca, Cascais a Estoril. Sintra(UNESCO), bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky. Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury. Dále letní rezidence portugalského krále Palacio Nacional de Sintra. Na Cabo da Roca (nejzápadnější cíp kontinentální Evropy) si vychutnáte nádherné výhledy a v rybářském městečku Cascais zase ochutnáte některou z místních rybích specialit. Na závěr prohlídka portugalského Monte Carla – Estoril. Návrat na ubytování.
4. den
Snídaně, individuální volno v Lisabonu, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.
Cena zahrnuje
3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), leteckou dopravu Praha-Lisabon, letištní taxy, autobusovou dopravu 3. den, průvodce.
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění.

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: