Kazachstán – Kazachstán a Uzbekistán

51 500 

Katalogové číslo: 91d2cfcb3e18 Kategorie: ,

Popis

Popis

NOVINKA Po úspěšném zájezdu Gruzie a Arménie se vydáme s průvodkyní paní Olgou Žákovou zase o něco dál na východ.

Čekají na nás hory, stepi, pouště a nejbohatší města Hedvábné stezky v oázách s neuvěřitelnými paláci, mešitami a medresami.

Zájezd je pouze devítidenní, ale uvidíte v něm většinu toho nejpodstatnějšího z Uzbekistánu a okolí města Almaty.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Almaty, transfer na hotel (3 noci).

2. den: Prohlídka Almaty, park, Green Bazar. Nejvýše položené kluziště na světě – Medeo. Ze střediska Shymbulak lanovkou na Talgar Pass do výšky 3 200 m n. m. Kok Tobe Hill s krásným výhledem, večeře v restauraci.

3. den: Kazašská vesnice s jurtami a jezdci na koních. Oběd v tradičním stylu. Představení s cvičenými sokoly a orly. Večeře v restauraci.

4. den: Odlet do hlavního města Uzbekistánu – Taškentu. Při prohlídce uvidíme mešitu New Minor, náměstí Nezávislosti, sochu Amira Temura, medresu Barak Chán a další. Přelet do Urgenche, ubytování (2 noci).

5. den: Prohlídka Khivy – historické centrum Ičan Kala (UNESCO), pevnost Kunya-Ark s vyhlídkou, medresa Mohammeda Amin Khana s minaretem Kelte Minor, medresa Islama Hodži a další. Večeře v restauraci.

6. den: Přejezd z Khivy do Bukhary tajemnou pouští Kyzylkum, zastávka u řeky Amudarji. Po příjezdu prohlídka mešity Chor Minor, ubytování a večeře s folklorním vystoupením.

7. den: Prohlídka Bukhary – palác Ark, mešita Bolo Hauz, náměstí Kalján se stejnojmennou mešitou i minaretem a medresou Miri Arab a další. V pozdní odpoledne přejezd do Samarakandu. Ubytování (2 noci) a večeře.

8. den: Samarkand – komplex Registan, mauzoleum Gur-Emir, nekropole Shaki-Zinda, mešita Bibi-Khanum, Siabský trh, observatoř s muzeem Ulug-beka a další. Závěrečná večeře v restauraci.

9. den: Brzy ráno odlet s přestupem do Prahy.

Minimální počet účastníků
10

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: