Irsko – Dublin + Moherské útesy + krajina Burren + Galway

12 990 

Katalogové číslo: bd1edb7ecdbe Kategorie: ,

Popis

Program
1. den
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, přílet do Dublinu, transfer na hotel v Dublinu. Procházka Dublinem po hlavní tepně O´Connel Street, kde uvidíme Gate Theatre, Parnellův pomník, Monument of Light – věž z oceli vysokou 120 m, sochu Jamese Joyce – nejslavnějšího irského spisovatele, Hlavní poštu – nejvelkolepější budovu ulice, pomník Daniela O´Connella,… Procházku zakončíme návštěvou irské pub, kde můžeme ochutnat pivo Guinness, whiskey Jameson či cokoliv jiného a zhlédnout irské tance a poslechnout si irskou hudbu.

2. den
Po snídani procházka Dublinem – přejdeme řeku přes most Ha’penny Bridge a půjdeme směrem k Trinity College, možnost návštěvy Národní knihovny, kde je k vidění proslulý Evangeliář z Kellsu. Procházkou dojdeme k Národnímu muzeu (sbírka irského zlata), Národní galerii a Leinster House, sídlu irského parlamentu. Dále půjdeme na Merrion Square, kde žily věhlasné osobnosti – např. Oscar Wilde či vévoda z Wellingtonu. Přes park St. Stephenn´s Green dojdeme ke katedrále sv. Patrika, největšímu irskému kostelu, kde byl děkanem J. Swift, autor Gulliverových cest. Naše další cesta povede ke katedrále Christ Church Cathedral. Uvidíme také městskou radnici a dublinský hrad. Možnost nákupů na Grafton Street (socha proslulé pouliční prodavačky Molly Maloneové) či nákupy v nádherné pasáži Stephen´s Green Center. Večer navštívíme proslulou čtvrt Temple Bar, kde na nás dýchne kouzlo pravých irských hospůdek, ochutnáme Guinness, irskou whisky a celou atmosféru umocní živá irská hudba, která zní ze všech barů. Tento den je možné ráno individuálně navštívit Old Jameson´s Destillery – palírnu zdejší vyhlášené whiskey, popř. pivovar Guinness Storehouse.

3. den
Po snídani samostatná prohlídka Dublinu nebo celodenní fakultativní výlet na Moherské útesy, krajiny Burren a města Galway. Po snídani se vydáme na západní pobřeží Irska. Projdeme se po útesech Cliffs of Moher, které se pnou nad Atlanským oceánem do výšky 203 m, jde o jednu z nejnavštěvovanějších přírodních atrakcí Irska. Poté projedeme kamenitou krajinou Burren do městečka Galway, kde nás čeká krátká procházka.

4. den
Po snídani se vydáme již s kufry autobusem k moři do rybářského městečka Howth. Začneme na krásných útesech nad mořem a v případě příznivého počasí se projdeme procházkou do centra městečka Howt (případně pojedeme busem), kde si dáme pozdní oběd v některé ze skvělých restaurací s čerstvými rybami a mořskými plody. Následně odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena.

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Během pobytu v Irsku budeme využívat hromadnou dopravu.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10.

Cena zahrnuje
zpáteční letenku, pojištění CK, velké kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti, ubytování v hotelu 2 *- 3* se snídaní, transfer z letiště do hotelu a zpět, průvodce po celou dobu zájezdu
Cena nezahrnuje
příplatek za jednolůžkový pokoj 4000 Kč/pobyt, jízdné hromadnou dopravou 7 euro/den, 5 euro/zpáteční, fakultativní výlet Cliffs of Moher, Burren, Galway 1900,-Kč, komplexní cestovní pojištění 144 Kč/dospělý, 100,-Kč/dítě (do 14,99 let)

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: