Holandsko – Adventní Amsterdam + Zaanse Schans + hrad Assumburg (letecky z Prahy)

14 990 

Katalogové číslo: 39c8180f4c6b Kategorie: ,

Popis

Popis
Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete obdivovat vánoční strom na náměstí Dam a užijete si plavbu nasvícenými grachty. Jako v pohádce si budete připadat v zářícím skanzenu Zaanse Schans či na adventních trzích hradu Assumburg. Dopřejte si sváteční zážitky a prožijte advent v Holandsku!
Ubytování
hotel v Amsterdamu
ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
Strava
snídaně na hotelu v ceně zájezdu
během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací
Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel
Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm
Zavazadlo za příplatek 1 600 Kč – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg, šířka, hloubka a výška nesmí přesáhnout 275 cm.
Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)
Cestovní pojištění
EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
Den 1.
Odlet z Prahy, po příletu transfer z letiště na hotel a následné ubytování. Poté si vychutnáme podvečerní procházku nasvíceným Amsterdamem a kouzelnou předvánoční atmosféru při posezení v místních restauracích či kavárničkách.
Přesuneme se do historického centra města na podvečerní prohlídku. Při naší procházce spatříme majestátní budovu hlavního nádraží a populární čtvrť červených luceren. Kolem starobylého kostela Oude Kerk dojdeme až na náměstí Dam, kde před Královským palácem stojí krásně nazdobený a nasvícený dvacetimetrový vánoční strom. Uvidíme také tzv. Nový kostel, ve kterém probíhaly královské korunovace. Ve večerních hodinách bude možnost společné večeře v jedné z malebných amsterdamských restaurací nebo kavárniček.
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.
Den 2.
Po snídani přesun do centra města, kde nás dnes čeká celodenní prohlídka.
Prohlídku začneme u Domu Anne Frankové připomínajícího smutný příběh židovské dívky, a kostela Westerkerk s císařskou korunou na vrcholu kostelní věže. Dále budeme pokračovat kolem oázy klidu, amsterdamské bekináže Beginjhof až do židovské čtvrti rozprostírající se kolem náměstí Waterloo, kde uvidíme dům, kde žil jeden z nejslavnějších synů města, Rembrandt van Rijn. Uvidíme také park před Rijksmuseum, který se v tuto domu mění na jedno velké kluziště s mnoha zajímavými adventími stánky.
Poté se vypravíme na Albert Cuypmarkt – největší amsterdamskou tržnici pod širým nebem, místo setkání mnoha kultur a uvidíme také budovy významných amsterdamských muzeí.
Večer si prohlédneme Amsterdam z jiné perspektivy, na programu bude totiž plavba po amsterdamských grachtech (kanálech). V předvánočním období probíhá v Amsterdamu tzv. Festival světel, kdy nejen město, ale i mosty a kanály jsou krásně nasvětlené a vyzdobené různými světelnými motivy.
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.
Den 3.
Dnes se vypravíme do skanzenu Zaanse Schans a odpoledne navštívíme hrad Assumburg s nádhernými vánočními trhy.
V dopoledních hodinách fakultativní výlet vlakem do Zaanse Schans, kouzelného skanzenu s typickými holandskými domy, větrnými mlýny, sýrárnou, malými muzei a obchůdky s tradičními řemesly a výrobky.
V odpoledních hodinách po prohlídce skanzenu přejezd na hrad Assumburg, kde se konají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v severním Holandsku. Budeme zde moci ochutnat holandské speciality, nakoupit vánoční dárečky, poslechnout si hudební představení, to vše s kulisami pohádkového hradu.
Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
V podvečerních či večerních hodinách individuální návrat na hotel.
Den 4.
Po snídani transfer na letiště a dle letového řádu odlet zpět do Prahy.

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: