Gruzie – To nejlepší z Gruzie

32 990 

Katalogové číslo: 64f4110e5b14 Kategorie: ,

Popis

Rychlý přehled
10/11denní zájezd
Strucna_trasa
Tbilisi
Vardzia
Akhaltsikhe
Kutaisi
Mestia
Ushgulli
Batumi
Mccheta
Tbilisi
1. den
Odpoledne nebo večer odlet z Prahy/ Vídně do Tbilisi.
2. den
V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování, odpočinek po příletu a pozdní snídaně. Před polednem prohlídka hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města – úzké uličky s krásnými fasádami domů, katedrála Sioni, most Míru, kostely a slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s pěknými výhledy na město. Večer návrat do hotelu. Nocleh.
3. den
Snídaně. Odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů, dále u jezera Paravani a příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva města Vardzia proslaveného zejména skalním městem ze 12. stol. vytesaným do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování ve Vardzii. Nocleh.
4. den
Snídaně. Odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět hrad/ pevnost, mešitu, synagogu, paláce, galerie i krásné zahrady s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka nádhernou přírodou po některé z naučných stezek. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi, ubytování v hotelu. Nocleh.
5. den
Snídaně. Ráno návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. (Unesco) a přejezd k masívu Velkého Kavkazu do turisticky nejpřitažlivější oblasti Svaneti. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horké scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování. Nocleh.
6. den
Snídaně. Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068 m.n.m.). V terénních autech vyjedeme do nejvýše položené usedlosti v Evropě Ushguli (Unesco) s typickými ochrannými věžemi a nádhernými výhledy na ledovec Shkhara. Oběd formou pikniku. V případě dobrých podmínek možnost výjezdu lanovkou na vrchol Zuruldi k nádherným výhledům směrem k ledovcům Ushba a Tetnuldi. K večeru návrat do Mestie na ubytování. Nocleh.
7. den
Snídaně. Začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5 000 druhy flory z celého světa, ale i krásnými výhledy na pobřeží a moře. Odpoledne příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám i koupání. Nocleh.
8. den
Snídaně. Procházka městem s krásným pobřežním parkem, centrálním náměstím Batumi Piazza i slavným Batumi Boulevard. Odpoledne volno k odpočinku, procházkám, posezením a koupání. Nocleh.
9. den
Snídaně. Odjezd z Batumi směrem zpět do Tbilisi. Průjezd vinařskou oblastí, kde se zastavíme v jednom z typických gruzinských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Odpolednedo návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování. Fakultativně večeře v Gruzínské restauraci s ukázkami gruzínské hudby a tance. Nocleh.
10. den
Termín 4.8.-13.8.: Brzy ráno transfer na letiště a odlet z Tbilisi do Prahy a do Vídně.
Termín 29.9.-9.10.: Snídaně. Celodení volno v Tbilisi vhodné k procházkám, posezením, nákupům. Nocleh.
11. den
Termín 29.9.-9.10.: Brzy ráno transfer na letiště a odlet z Tbilisi do Prahy.
Cena zahrnuje
9/10 nocí, 8/9x snídaně v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), leteckou přepravu, letištní taxy a palivový příplatek, transfery do hotelu a na letiště, 1 oběd, 4 večeře, průvodce.

Další informace

Strava:

Doprava:

Letiště: