Thajsko dovolená – Exotika

Nabídka zájezdů letadlem

Pokud Vás láká ta nejlepší dovolená u moře, pak je Thajsko tou správnou volbou. Překrásné, sněhobílé písečné pláže, jež lemují háje kokosových palem, úžasná, průzračná a báječně čistá voda, která láká k plavání v tyrkysových lagunách. Mísí se tu luxus s klidem a tou nejlepší kuchyní světa. Lidé jsou tu srdeční, obsluha se na Vás usmívá od rána do večera a plní každé Vaše přání. To vše v panensky čisté a netknuté přírodě, kde můžete poznat jeden z divů světa, slona nebo divokého tygra, či dokonce největší rostlinu světa, mořský svět plný úžasných barev, surfujte již od východu slunce, dopřejte si masáž na pláži, stejně jako v soukromí Vaší vilky nebo hotelového pokoje. Dopřát si můžete koupel v lázni z orchidejí, projet se na slonovi po džungli nebo si zahrát golf.

Dovolená u moře

Exotická dovolená u moře, starodávné a tajuplné pověsti, radost z času stráveného s rodinou, to vše Vám nabízí Thajsko last minute. Pokochejte se svatyněmi a úchvatnými paláci starého Siamu, bývalého království. Jestli někde platí přísloví, že s úsměvem jde všechno líp, pak jedině v Thajsku, neboť zde se na Vás směje každý, obyvatelé jsou přátelští, tolerantní a hluboce věřící. Na svém náboženství si velmi zakládají, proto je důležité, abyste ho respektovali.

Dovolená Thajsko – země protikladů a úsměvů

Thajsko je charakteristické svými tradicemi, vedle nichž se snoubí historie a současnost, starodávné svatyně a buddhistické kláštery kontrastují s přepychem luxusních hotelů a mrakodrapů plných světel. Historie jde ruku v ruce s moderní dobou a navzájem se báječně doplňují. Tento fakt učaruje každému, kdo miluje luxus, stejně jako těm, kteří se umí radovat i z maličkostí. Někoho potěší lenošení na pláži, dalšího rybaření na širém moři, můžete tu surfovat, naučit se potápět či se projet krásnou přírodou na slonovi.

Thajsko dovolená all inclusive

Evropan bere Thajsko zejména jako exotickou zemi, pro niž je typické tropické podnebí, zcela odlišná kultura a jiný typ života. K tomu připočtěte překrásnou krajinu, nádherné scenérie a báječné obyvatelstvo. Například v Bangkoku spolu soupeří nejmodernější mrakodrapy s buddhistickými mnichy a chatrčemi na řece Chao Phraya. Najdete zde vše, co potřebujete, včetně toho nejluxusnějšího ubytování, které Váš pobyt udělá nezapomenutelným.

Nejzajímavější místa – prožijte to nejlepší

Thajsko dovolená je tím neúžasnějším co můžete zažít, neboť tu můžete strávit třeba rok a stále nebudete mít prohlédnuté a navštívené vše. Proto jsme vybrali jen několik opravdu zajímavých míst, které musíte vidět.

Bangkok – město mnoha možností

Dělí se na nový a starý Bangkok, čímž pro turisty je lákadlem právě starý Bangkok, kde je několik stovek chrámů a také Královský palác, v celém městě je pak kolem jednoho tisíce církevních staveb a památek. Výlety, plavby a další, to vše je Bangkok. Vybrali jsme pár zajímavostí, bez kterých nesmíte z Bangkoku odjet.

 • Chrám Zlatého Buddhy Wat Traimit, jedna z církevních staveb, jejíž slávu zařídila zlatá socha Buddhy, která váží 5500 kilogramů a je skrytá uvnitř chrámu.
 • Královský palác – Grand Palace, sídlo královské rodiny a mohutný komplex, jehož výstavba byla zahájena již v roce 1782 a stále roste. Součástí paláce je také chrám Smaragdového Buddhy Wat Phra Kaew, který je považován za patrona Bangkoku. Samotná socha Buddhy, je z jadeitu, vysoký je jen půl metru, a přesto patří mezi nejposvátnější artefakty Thajska.
 • Hadí farma – je volně přístupná turistům, kteří mohou na vlastní oči sledovat proces, při kterém se odebírá jed hadů, kteří jsou zde chování, a je používán na výrobu séra, jež je distribuováno do okolních nemocnic.
 • Chao Phraya – řeka, po které můžete absolvovat oddechovou plavbu a nasát podobou atmosféru, jako v italských Benátkách (Bangkok je často nazýván Benátky Asie)
 • Krokodýlí farma – žije zde kolem šedesáti tisíc jedinců, o kterých si můžete poslechnout dokonce i přednášku o tom, čím jsou zajímaví a jak žijí, prohlédnete si farmu, zázemí krokodýlů a koupíte si suvenýry z krokodýlí kůže

Pattaya

Toto letovisko ležící zhruba 150 km jižně od Bangkoku, je typické velkým množstvím zábavy kdykoliv Vás napadne. Vybrat si můžete z mnoha vodních aktivit, ať už zvolíte vodní lyžování či windsurfing. Nadšenci pro potápění se mohou ponořit do hlubin podmořského světa blízkých korálových ostrovů, kdo se nechce vůbec hýbat, může v klidu odpočívat na pláži, vyznavači turistiky se mohou pustit do prozkoumávání okolní přírody. Večery můžete strávit ve společnosti ostatních turistů a svých blízkých v barech, restauracích, klubech či diskotékách, kterých je tu více než dost.

Phuket

Jeden z největších ostrovů leží asi 700 km jižně od Bangkoku. Najdete tu letiště, jež přijímá nejen pravidelné linky z dalších zemí Asie, ale také charterové lety z Evropy. Dovolená u moře se zde dá vychutnat plnými doušky. Průzračná voda vyzývá ke koupání, překrásné pláže k lenošení, bohatá nabídka vodních sportů, nákupní centra a noční život plný pokušení, stejně jako nádherná příroda a jízda na slonech, která bude nezapomenutelným zážitkem. Mezi poklidnější centra patří Karon a Kata Beach, o něco živější je pak Patong Beach.

Ko Samui

Nejnavštěvovanější destinace v Thajsku, která si i přes neustávající nápor turistů uchovává svou charakteristickou atmosféru a v podstatě nedotčenou přírodu. Stejně jako na Phuketu je tu letiště, díky kterému funguje spojení mezi Phuketem a Bangkokem. Zde se dá dovolená Thajsko all inclusive prožít naplno, díky klidnému a ničím nerušenému prostředí tropické přírody, písčitých pláží a mohutných kokosových palem, zajišťujících spoustu soukromí. Nejdůležitějšími oblastmi jsou zde Lamai a Chaweng.

Phi Phi

Toto souostroví ležící 40 km od Phuketu, je bohaté na hotely, restaurace, obchody a písčité pláže. Úžasně čirou vodu si oblíbí zejména fanoušci potápění, kteří mohou bádat v podmořském mikrosvětě korálových útesů. Pokud se chcete naučit potápět, najdete tu spoustu potápěčských škol.

Krabi

Vlastní letiště a překrásné pláže, které jsou většinou přístupné jen z moře, minimální kapacita na ubytování turistů zajišťuje větší soukromí, pokud chcete prožít dovolenou v klidu a bez vyrušování. Pro horolezce je tu k dispozici několik strmých skalních útvarů, potápěči mohou brousit ve vodách omývajících břehy pláží Phra Nan, Ao Nang a Railey Beach. Typické tzv. noční jídelní trhy, kdy jsou veřejná prostranství doslova nadupána mnoha stánky s vynikajícím a hlavně čerstvě připravovaným jídlem. Gurmánské hody začínají většinou kolem 18. hodiny.

Vstupní formality

 • po dobu 30 dnů není potřeba žádné vízum (pokud se vstupuje ze sousedních zemí je to jen do 15 dnů pobytu), pokud chcete zůstat déle než měsíc, budete si muset vyřídit vízum, to trvá 5 dní a potřebujete jednu fotografii.
 • potřebujete mít pas, který bude platit minimálně 6 měsíců od vstupu do země.
 • očkování sice vyžadováno není, ale klasickým očkováním proti žloutence, tetanu a bříšnímu tyfu nic nezkazíte.
 • v případě, že bude nutné vyhledat lékařské ošetření, není třeba se obávat, neboť lékařská péče je zde na vysoké úrovni.
 • není dobré u sebe nosit příliš peněz, zvolte raději cestovní šeky, stejně tak není dobré nosit s hotovostí kreditní karty.
 • mějte u sebe telefonní číslo, kam budete moci v případě ztráty či odcizení kreditní karty zavolat kvůli jejímu zablokování.
 • je-li to možné, pas a letenku uložte do hotelového sejfu v recepci (pokud ho má samozřejmě).
 • před cestou je dobré si pořídit fotokopie všech dokladů a zařídit si cestovní pojištění.
 • šperky a zlato nechte doma, vždy se musíte chovat jako někdo, kdo má hluboko do kapsy.
 • Anglicky se většinou domluvíte jen v turistických centrech.
Nabídka zájezdů letadlem