Ostrov Mauricius – Perla Indického oceánu – Exotika

Nabídka zájezdů letadlem

Ostrov Mauricius – Perla Indického oceánu. Pokud hledáte ten pravý ráj na zemi, pak je tím nejlepším cílem pro Vaši exotickou dovolenou Mauricius. Tento ostrov, jenž je znám svou bujnou vegetací a úžasnou krajinou, ležící v Indickém oceánu Vás doslova pohltí a svou krásou pohladí po duši.

Příroda je zde neuvěřitelně čistá a skoro netknutá, nemusíte se obávat žádného masového turismu, naopak Vás čeká azurově modrá průzračná voda omývající zlatavé pláže s jemným pískem a kokosovými palmami, spolu s krásnými pobřežními lagunami.

Co Mauricius nabízí?

 • pláže, jež jsou lemovány korálovými útesy
 • překrásnou přírodu
 • modré laguny s úžasně čistou vodou
 • stylové a noblesní hotely
 • vynikající kuchyni

Mauricius nabízí pro každého něco, jsou tu hory, krátery, velmi husté pralesy, malé potůčky, řeky a také vodopády. Najdete tu roztomilé malé vesničky, které se tak trochu skrývají uprostřed vegetace, města, která jsou v původním koloniálním stylu a také rozlehlá pole cukrové třtiny, na jejíž produkci byl Mauricius ještě nedávno zcela závislý.

Nejzajímavější místa na ostrově Mauricius

Port-Luis

Nejdůležitější ostrovní přístav a zároveň hlavní město ostrova Mauricius. Můžete zde vidět mnoho historických památek, např. francouzské koloniální budovy pocházející z 18. století. Mezi ně patří Obecní divadlo, sídlo vlády či anglikánská a katolická katedrála. Je zde také muzeum známek či tržiště. Když navštívíte místní pevnost, můžete si užít výhled na Port-Louis z jejího vrcholu.

Botanická zahrada Pamplemousses

Nachází se na severu ostrova a je to nejstarší botanická zahrada jižní polokoule. Je známá díky své rozsáhlé sbírce původních exotických rostlin, zejména pak vodní lilie nebo palma, které se říká Talipot (kvete jednou za 60 let a pak odumře).

 Chamarel

Tato oblast patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším místům, která si turisté fotí. Chamarel najdete na jihu ostrova a cestu k němu musíte absolvovat po točitých a velmi úzkých silničkách, které vedou kolem kávových plantáží. Můžete se pokochat vulkanickou vyvřelinou, jíž se říká Země sedmi barev. Je zbarvená odstíny modré, žluté, zelené a červené barvy. Kousek odtud leží překrásné vodopády padající do hluboké propasti.

La Vanille Crocodile Park

Tato přírodní rezervace se nachází na jihu ostrova, kam se můžete spolu s průvodcem dopravit po stezkách, jež jsou lemovány palmami, obrovskými bambusy a banánovníky. V parku se nachází více jak 1500 krokodýlů, přes 500 želv, jsou tu také netopýři, leguáni či chameleoni. Rezervace má také soukromou sbírku motýlů, jež se může pyšnit více než 23 tisíci exemplářů. Najít zde můžete želví a krokodýli líheň, dětský koutek pro vaše ratolesti, ale také se můžete svést na želvě, nebo se nechat vyfotit s malým krokodýlem. Bude to úžasný zážitek nejen pro Vás, ale i pro děti.

Grand Baie

Tato rybářská vesnice se postupem času stala hlavním turistickým centrem Mauricia. Vedle překrásného zálivu, si zde můžete užít příjemné nakupování, ať už v továrním obchodě značky Ralph Lauren či v některém duty free shopu. Pro milovníky historie jsou tu např. hinduistické chrámy.

Mahébourg

Fanoušci rybolovu si mohou svou oblíbenu aktivitu užít v zálivu Grand Port. Také nezapomeňte navštívit továrnu na sušenky, kde se již od pradávna vyrábí sušenky tradiční metodou dle starého rodinného receptu. K jejich výrobě se používá maniok. Pro historiky je zde muzeum válečného loďstva.

Důležité informace

 • není zde vízová povinnost
 • cestovní pas musí být platný po dobu dalších 3 měsíců od návratu
 • není potřeba žádné zvláštní očkování
 • nezapomeňte na standardní cestovní pojištění
 • měnou je mauricijská rupie (Rs), rozdělená na 100 centů (cs).
 • použití cizí měny, cestovních šeků, směnek atd. není nijak omezeno.
 • peníze můžete směnit na letišti, v hotelu, v bance či v bankomatu
 • z kreditních karet jsou akceptovány Diners, Visa, MasterCard a American Express.
 • oficiálním jazykem je angličtina, ale na většině míst převládá francouzština a kreolština.
 • ve vybraných hotelech se lze domluvit italsky i německy
 • chcete-li poznávat ostrov v autě, pak zvolte raději taxi, vyjde levněji než pronájem auta.
Nabídka zájezdů letadlem