Kapverdské ostrovy (Kapverdy) – Exotika

Nabídka zájezdů letadlem

Kapverdské ostrovy (Kapverdy) jsou pro většinu turistů velkou záhadou. Toto tropické souostroví leží uprostřed Atlantického oceánu, zhruba 450 km západně od Senegalu (Afrika). Celkem jej tvoří 10 ostrovů, z nichž 9 jich je obydlených.

Toto krásné souostroví je v podstatě výsledkem sopečné erupce. Každý ostrov nabízí něco jiného a na každém panuje jiná atmosféra. Jeden má úžasně bílé rozlehlé pláže s jemným pískem, spolu s čistou azurovou vodou, která si udržuje teplotu nad 22°C, další ostrov naopak připomíná měsíční krajinu. Pak tu máme ostrov, který má velmi úrodnou vulkanickou půdu, kde se pěstuje mnoho tropického ovoce, jsou tu čajové i kávové plantáže atd. Vybere si skutečně každý. Ostrovy se rozdělují na návětrné a závětrné.

Návětrné ostrovy

 • Santo Antao (779 km2)
 • Sao Vicente (227 km2) 
 • Sao Nicolau (343 km2)
 • Sal (216 km2)
 • Boavista (620 km2)
 • Santa Luzia (35 km2 – neobydlený)

Závětrné ostrovy

 • Maio (269 km2)
 • Santiago (991 km2)
 • Fogo (476 km2)
 • Brava (64 km2)

Důležité informace

 • samozřejmostí je platný pas, který musí mít platnost ještě nejméně 6 měsíců poté, co skončí platnost víza.
 • vízum si mohou občané ČR vyřídit na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze, nebo po přistání na místním letišti (poplatek je 25 eur).
 • Kapverdská měna se nazývá escuda (CVE), akceptovány jsou však i eura a dolary, které můžete použít při placení v hotelích, restauracích, ale i na spoustě turistických míst.
 • kreditní karty jsou přijímány všude
 • mějte na paměti, že se vše dováží, tudíž ceny jsou zde mnohem vyšší (např. víno 4 eura, vepřová pečeně 10 euro, hamburger 6 euro)
 • úředním jazykem je portugalština, ale domluvíte se i anglicky.
 • na cestu nezapomeňte přibalit krém s vysokým ochranným faktorem, nejlépe SPF 50, neboť Kapverdy jsou téměř na rovníku. Na mazání krémem nesmíte zapomenout, ani když bude zataženo.
 • během pobytu musíte hodně pít, používat brýle proti slunci a mít k dispozici pokrývku hlavy, neboť se můžete snadno přehřát díky zrádnému větru, který často pofukuje a turista pak má pocit, že slunce tolik nepálí.

Která místa na Kapverdských ostrovech navštívit?

Ostrov Sao Vincente

Tento ostrov je znám díky své koloniální architektuře, která zůstala zachována a vy si jí díky tomu můžete prohlédnout naprosto neporušenou. Hlavním městem je Mindelo, jež bylo léta zkrášlováno portugalskými dobyvateli. Velmi zajímavou stavbou je zde Palácio do Povo, při jehož výstavbě byla inspirací architektura Indie. Palác má dvě patra a podepírá jej celkem 8 sloupů. Stěny mají narůžovělou barvu a zdobí je bílé ornamenty. Okolí paláce tvoří krásný zelený park. Pokud se chcete dozvědět něco o životě místního obyvatelstva, pak navštivte expozici v Centro Nacional de Artesanato. Seznámíte se s uměním a zručností kapverdských umělců, kteří se mohou pochlubit krásnou keramikou, malbami, batikou, dřevořezbami či předměty, které se používají pro denní potřebu. 

Ostrov Sal

Jestliže nechcete o dovolené pouze lenošit, pak je Sal to pravé, neboť jsou zde perfektní podmínky pro vodní sporty. Na své si přijdou zejména milovníci surfování a windsurfingu. Hlavním střediskem ostrova Sal je Santa Maria, jež se nachází jen 20 minut od mezinárodního letiště. Své kouzlo skrývá v malebných úzkých uličkách, které mají nádech romantiky. K tomu je tu 17 km pláží s čistě bílým pískem. Udělejte si výlet do Pedra de Lume, což jsou solné doly. Nachází se zde jezero, v němž je velmi vysoká koncentrace soli, díky níž má voda pozitivní léčivé účinky pro ty jedince, kteří trpí kožními nemocemi. Koupání je samozřejmě příjemné i pro turisty bez kožních problémů.

Ostrov Boavista

Obydlený bývá jen minimálně, takže si zde můžete užívat prázdné pláže, kterých je tu zhruba 55 kilometrů, aniž byste narazili na živou duši. Relaxovat můžete na pláži Praia de Chaves, která je známá svými vysokými písečnými dunami. Dále je tu pláž Santa Monica, která patří k nejkrásnějším plážím, a zároveň je domovem pro ptactvo, které zde hnízdí a také želvy. Kdo si chce užít výlet na lodi, může se vydat na volné moře a pozorovat velryby. Fanoušci rybolovu mohou chytat ryby v čisté panenské přírodě a kdo má chuť na projížďku, může absolvovat výlet na čtyřkolce.

Ostrov Fogo

Ten je velmi oblíbený díky bujné vegetaci, ale také vinicím a kávovým plantážím. Pokud se budete nudit celodenním povalováním na plážích, můžete si udělat výlet na celý den a kochat se krásami ostrova Fogo. Výlet je většinou letecký a jeho cena se pohybuje kolem 250 EUR.

Nabídka zájezdů letadlem