Dominikánská republika – Exotika

Nabídka zájezdů letadlem

Dominikánská republika je považována za perlu Karibiku, která nabízí romantickou dovolenou plnou úžasných písčitých pláží, teplého moře blankytné barvy a příjemné tropické podnebí doprovázené překrásnou přírodou. Chcete-li si odpočinout a relaxovat, pak je to pro vás to nejlepší místo kde hodit všechny všední starosti za hlavu.

Dominikánská republika se rozkládá ve východní části ostrova Hispaniola, je to součást Velkých Antil. Na severu je pobřeží ostrova omýváno Atlantským oceánem, na jihu pak Karibským mořem. Dovolenou si můžete užít nejen lenošením na plážích či u hotelového bazénu, ale také poznáváním místní architektury a historických památek.  Horské oblasti nabízí bujnou vegetaci deštného pralesa a kolem pobřeží se nachází překrásné palmy.

Důležité informace

 • pas musí být platný ještě nejméně 6 měsíců po návratu z dovolené
 • občané ČR nemusí mít vízum, pokud jejich pobyt nepřesáhne 90 dnů, pouze si musí koupit Tarjeta de Turismo (turistickou kartu), která stojí zhruba 10 USD. Zakoupit jí lze přímo na letišti nebo na konzulátu Dominikánské republiky. Turistická karta vás opravňuje k 30 ti dennímu pobytu na území republiky. Pokud chcete zůstat déle, musíte si přikoupit prodloužení až na 90 dnů.
 • měnou je dominikánské peso (RD), jež tvoří 100 centavů.
 • bankovky jsou v hodnotě 5, 10, 20, 20, 100, 500 a 1000 pesos (všechny bankovky mají jednotnou velikost, odlišují se pouze barvou, která se však při dlouhodobějším používání stírá, proto je důležité si hlídat, jaké hodnoty bankovka je. Bankovky můžete měnit v bankách či hotelích.
 • Kreditní karty akceptují pouze vícehvězdičkové hotely
 • dovoz i vývoz dominikánské měny není povolen
 • nejvíce oblíbeným platidlem místních obyvatel jsou dolarové bankovky.
 • zahraniční měnu můžete měnit pouze v certifikovaných směnárnách či komerčních bankách
 • když budete republiku opouštět, nesmíte u sebe mít hotovost vyšší než 10 tisíc USD, či stejnou sumu v jiné měně.

Která místa navštívit?

Punta Cana

Patří k nejznámějším letoviskům v celé Dominikánské republice, jehož součástí je pláž Bavaro, která je v tomto směru naprostou špičkou. Místní luxusní resorty vás budou přímo hýčkat a postarají se, aby Vám při lenošení na pláži, ale třeba i na golfovém hřišti absolutně nic nechybělo.

Las Terrenas

Toto město je známé překrásnými západy slunce, ale také krémovou barvou pláží. Nejen ve městě, ale i v jeho okolí můžete svou dovolenou vychutnávat plnými doušky. Podnikněte výlet za poznáním přírody, jež hýří mnoha barvami, nebo pozorujte velryby a delfíny.

Santo Domingo

Hlavní město Dominikánské republiky bylo založeno koncem 15. století a je zapsáno na seznamu kulturních památek UNESCO. V roce 1602 byly původní stavby poničeny hurikánem, proto se zde můžete setkat s architekturou, která pochází až z 16. století. Město založil bratr slavného mořeplavce a objevitele Kryštofa Kolumba – Santo Dominga. Jakmile budete ve městě, nezapomeňte navštívit krápníkovou jeskyni Los Tres Ojos, která je vysoká více než 15 metrů, dále je tu muzeum jantaru a rozsáhlá botanická zahrada. Mezi místní atrakce patří replika budovy Bílého domu ve Washingtonu.

Juan Dolio

Kdo by chtěl zkombinovat odpočinek s potápěním, pak je na správném místě. Juan Dolio nabízí překrásné písečné pláže, lemované palmami, průzračně čisté moře, úchvatné korálové útesy i možnost potápění či šnorchlování. Je zde mnoho potápěčských škol, kde můžete své schopnosti vyladit. V neposlední řadě je zde k dispozici kvalitní golfové hřiště. Ostatně Dominikánská republika je rájem pro hráče golfu. Další kvalitní golfová hřiště jsou v Case de Campo a v Punta Caně.

Poloostrov Samaná

Místem, které se může pyšnit největším přírodním bohatstvím je bezesporu Samaná, ležící na severovýchodě země. Najdete tu tropické pralesy, moře tyrkysové barvy a rozlehlé háje kokosových palem. Prolíná se zde nejen africká, ale také evropská kultura. Na své si zde přijdou nejen milovníci přírody, ale také dobrého jídla, proto nezapomeňte vyzkoušet pochoutky a speciality místní gastronomie.

 • K nejhezčím plážím patří Rincon, Bonita a Portillo.
 • Pro potápěče je tu spousta korálových útesů.
 • Pokud Samaná navštívíte v období mezi prosincem až březnem, můžete zahlédnout velryby hrbaté, které sem v tuto dobu připlouvají.
 • Pro fanoušky potápění či rybolovu je zde ostrov Cayo Levantado ležící v zálivu.
 • Skutečným zážitkem pak jsou stromové dráhy ziplines a také vodopád El Limon, ke kterému musíte projít džunglí. Zde se můžete osvěžit, neboť je tu úchvatná kaskáda s azurovou lagunou.
 • Za návštěvu stojí také Los Haitises, což je národní park, kde můžete vidět mořské želvy, kapustňáky a ptactvo mnoha druhů. Zdejší jeskyně dokonce skrývají malby Taínos, což byli původní indiáni.

Altos de Chavon

Toto město leží východně od Santo Dominga, nedaleko La Romana a je nazýváno městem umělců. Dominantou tohoto města je krásná katedrála Iglesia de San Estanislao. Prohlédnout si můžete také muzeum s galerií či starověký amfiteátr.

La Catalina

Tento ostrůvek je sice neobydlený, přesto je naprosto ideální pro příznivce potápění, stejně tak sem můžete zaskočit jen tak šnorchlovat. La Catalina se může pyšnit hustým porostem kokosových palem, bohatou vodní faunou, ale také křišťálově čistou průzračnou vodou. Nachází se jihovýchodně od břehů Dominikánské republiky.

Nabídka zájezdů letadlem